Telefon533 331 215, 501 427 700

Dezynsekcja – Zwalczanie pluskwy domowej (odpluskwianie)

Pluskwa domowa gatunek owada należący do rzędu pluskwiaków. Żywi się krwią człowieka i zwierząt ciepłokrwistych. Oznaką obecności pluskwy w domu są najczęściej zaczerwienienia na skórze w miejscach mało owłosionych po nocnym śnie. Ugryzienia powodują swędzenie oraz występowanie czerwonych pęcherzy .

Siedliskiem pluskiew jest najczęściej sypialnia, łóżko i jego okolice. Za dnia pluskwa domowa chowa się w różnych ciemnych zakamarkach, szczelinach, za obrazami w meblach tapicerowanych, łóżkach itp.. Aktywność swoją wykazują w nocy kiedy śpimy i nie jesteśmy świadomi pogryzień. Pluskwa domowa przenosi się wraz z człowiekiem, dlatego też bardzo często możemy przywiezć z podróży wraz z bagażem.Pluskwa domowa to niezwykle odporny owad na niekorzystne  warunki bytowania jak niska temperatura i brak pożywienia przez okres kilkunastu miesięcy, wprowadzając się w stan tzw. hibernacji. Należy pamiętać iż, pluskwa domowa to niewielki 3-6 mm, trudny do zlokalizowania owad, więc często bez pomocy profesjonalnej ekipy jesteśmy skazani na porażkę w walce z tym mikroskopijnym jak zwano go kiedyś ‚purpurowym wędrowcem’.

Zwalczanie pluskwy domowej nie jest proste dlatego najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalnym firmom, które posiadają odpowiednią wiedzę, doświadczenie, sprzęt, środki chemiczne i stosują integrowane metody systemu IPM.


Dezynsekcja – Zwalczanie pluskwy domowej (odpluskwianie)
Copyright (C) diamentowyblysk.olsztyn.pl Realizacja: Estymo