Telefon do firmy sprzatającej na terenie Olsztyn531 847 016

Dezynsekcja – Zwalczanie pluskwy domowej (odpluskwianie)

ZWALCZANIE PLUSKWY DOMOWEJ (ODPLUSKWIANIE)

PLUSKWA domowa (lac. cimex lektularis) – gatunek owada należy do rzędu pluskwiaków i żywi się krwią zwierząt ciepłokrwistych w tym człowieka. Jedyna oznaka obecności pluskwy w domu to zaczerwienienia na skórze w miejscach mało owłosionych po nocnym śnie. Ugryzienia powodują lekkie swędzenie oraz występowanie małych czerwonych pęcherzy na skórze.

Siedliskiem pluskiew jest najczęściej łóżko i jego okolice. Za dnia pluskwy chowają się w różnych zakamarkach (nie lubią światła) a swą wielką aktywność wykazują nocą .

Pluskwa przenoszona jest wraz z człowiekiem, dlatego też bardzo często możemy przywieźć ją z podróży w ubraniu lub torbie. Pluskwy mogą występować w brudnych budynkach jak również w czystych domach czy eleganckich hotelach, co może być wielkim utrapieniem dla mieszkańców i gości.

Gnieździ się w pomieszczeniach- najczęściej w łóżkach, w meblach tapicerowanych, pod boazerią, tapetami, obrazami, w szczelinach drzwi i okien itp. Pluskwy lubią miejsca ciemne, ciepłe i zaciszne.

Zwalczanie pluskiew – odpluskwianie

Zwalczanie pluskwy to trudny i uciążliwy proces dlatego należy te czynności powierzyć wyspecjalizowanym firmom, które posiadają sprzęt, środki chemiczne tzw. insektycydy, wiedzę i doświadczenie.

Pluskwa to owad niezwykle odporny na niekorzystne warunki bytowania jak niska temperatura, brak pożywienia bez , którego może obyć się przez kilka miesięcy, obniżając temp. ciała nawet do 2 st.c, wprowadzając się w stan tzw. hibernacji.

Należy pamiętać, że to niewielki 3-6 mm długości ciała i trudny do zlokalizowania przeciwnik więc często bez pomocy fachowej siły jesteśmy skazani na porażkę w walce z tym mikroskopijnym, jak zwano go kiedyś „ purpurowym wędrowcem”.

Skutecznym sposobem walki ze szkodnikiem jest metoda chemiczna polegająca na oprysku, rozpyleniu środka chemicznego ( insektycydu) w całym pomieszczeniu gdzie występuje pluskwa. Zastosowanie metody zamgławiania ULV za pomocą specjalistycznych urządzeń również daje doskonałe rezultaty w tępieniu owadów.

Specjalistyczne preparaty ( insektycydy pyretroidowe z alfa-cypermetryną) uznanych marek , które stosuje nasza firma od BASF czy BAYER oparte na najnowszej technologii – formuły opartej na cząsteczkach mikrokrystalicznych– pozwalają nam na osiąganie doskonałych rezultatów w walce z tym pluskwiakiem oraz innymi szkodnikami.

ODPLUSKWIANIE POMIESZCZEŃ, ZWALCZANIE PLUSKWY DOMOWEJ

Zwalczanie pluskwy domowej w mieszkaniach, domach, hotelach – korzystne rezultaty możemy osiągnąć poprzez  szybkie działanie oraz użycie nowoczesnych, profesjonalnych preparatów i sprzętu. Pluskwa jest odpornym insektem na działanie środków chemicznych (potrafi się uodpornić), dlatego przy zwalczaniu pluskwy domowej ważny  jest odpowiedni dobór preparatów  gwarantujących powodzenie zabiegu. Bardzo istotnym elementem odpluskwiania mieszkań jest staranne, dokładne  wykonanie wszystkich czynności podczas zabiegu.  Zwalczanie pluskwy najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej ekipie DDD, mającej wiedze i doświadczenie w zwalczaniu pluskwy domowej.

Dezynsekcja – Zwalczanie pluskwy domowej (odpluskwianie)

Przy odpluskwianiu pomieszczeń zaleca się przeprowadzenie dwóch zabiegów ze względu na dużą odporność  osobników dorosłych i jaj owadów.  Dezynsekcja , zabieg zwalczania pluskwy domowej jest niezbędny i konieczny ze względów sanitarnych i higienicznych.

tagi: zwalczanie pluskiew Olsztyn, odpluskwianie Olsztynek, pluskwy Ostróda, dezynsekcja gazowa, tępienie pluskiew, ULV zamgławianie na pluskwy, Odpluskwianie, zwalczanie pluskwy domowej,


Sprzątanie Olsztyn - Dezynsekcja – Zwalczanie pluskwy domowej (odpluskwianie)
Copyright (C) diamentowyblysk.olsztyn.pl Realizacja: Estymo
Zamknij