Telefon do firmy sprzatającej na terenie Olsztyn501 427 700

USUWANIE GNIAZDA OS I SZERSZENI – ZWALCZANIE

Osy w ogrodzie  mogą być bardzo uciążliwe, a usuwanie gniazda os niebezpieczne.

Zwalczanie gniazda os jest czynnością dość niebezpieczną i ryzykowną, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może rozdrażnić owady i sprowokować je do ataku.

CO ZROBIĆ GDY MAMY OSY LUB SZERSZENIE?

W pierwszych czynnościach należy zlokalizować gniazdo, obserwować skąd wylatują i przylatują owady. Osy i szerszenie mogą mieć gniazda w ziemi jak również usytuowane na wysokości pod dachem, w dziuplach drzew, na ścianach budynków czy na poddaszu.

W Polsce występuje kilkanaście gatunków os. Najbardziej powszechne gatunki należą do rodziny Vespinae : jak osa leśna, osa dachowa, osa ruda, szerszeń pospolity etc.

Powszechnie uważa się, że w naszym otoczeniu są to najbardziej jadowite stworzenia , które swych wrogów odstraszają żółto – czarnym ubarwieniem.

Użądlenia os i szerszeni potrafią sprawić duży ból, a czasem niebezpieczeństwo dla zdrowia, gdyż jad owadów jest mieszaniną różnych enzymów, które wywołują  ból głowy, pieczenia, a nawet reakcje alergiczne i uczuleniowe, które to mogą zaburzyć układ krążenia. Użądlenia os i szerszeni szczególnie mogą być niebezpieczne dla małych dzieci, których układ odpornościowy jest mniej odporny na toksyny. W przypadku problemu z owadami typul, pszczoły, osy czy szerszenie zastanawiasz się jak usunąć gniazdo os samemu pod dachem czy na strychu? Jak pozbyć się os z domu czy z ogrodu domowym sposobem? – zadzwoń po specjalistów. tel: +48 533 331 215

USUWANIE GNIAZDA OS I SZERSZENI – ZWALCZANIE

Zwalczanie gniazd os i szerszeni ze względów bezpieczeństwa należy powierzyć wyspecjalizowanym firmom DDD, które posiadają odpowiednią wiedzę , sprzęt , ubiór oraz środki chemiczne aby skutecznie i bezpiecznie usunąć problem z naszej posesji. Firma usuwająca szerszenie i osy, likwidująca owady wie jak sobie poradzić z tym problemem.

Zwalczanie gniazd os i szerszeni  w domostwach i firmach jest niezbędne ze względu na bezpieczeństwo  osób przebywających w ich otoczeniu. Zwalczanie gniazd szerszeni nie powinno odbywać się we własnym zakresie ze względów bezpieczeństwa- w niektórych przypadkach użądlenia mogą wywołać wstrząs anafilaktyczny.

Powinniśmy pamiętać , że osy i szerszenie atakują ludzi wyłącznie w samoobronie.

Ze względu na utratę naturalnych siedlisk, owady te przystosowały się do życia w pobliżu ludzi i ich domostw co stanowi  dość spory problem .

Osy i szerszenie niestety stanowią niepożądane i  dość  niebezpieczne towarzystwo człowieka, zatem zwalczanie gniazd os i szerszeni powierzyć należy specjalistom.

Jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy oraz środków  ochrony osobistej, nigdy nie przystępujemy do usuwania gniazd owadów.

Nasze działania w zakresie likwidacji gniazd pod dachem, na strychu, w ziemi, dużych kokonów etc. wykonujemy na terenie miast: Olsztyn, Ostróda, Olsztynek, Szczytno, Biskupiec, Dobre Miasto, Morąg, Pasłęk, Lidzbark Warmiński, Nidzica, Iława, Elbląg.

Zapraszamy do współpracy!!!


Sprzątanie Olsztyn - USUWANIE GNIAZDA OS I SZERSZENI – ZWALCZANIE
Copyright (C) diamentowyblysk.olsztyn.pl Realizacja: Estymo
Zamknij