Telefon533 331 215, 501 427 700

Zwalczanie karaluchów – Odkaraluszanie

Zwalczanie karaluchów, prusaków ze względów sanitarnych jest koniecznością. Profilaktyka i zwalczanie jest niezbędne.  Do występujących w Polsce karaczanów zaliczamy prusaka, karalucha wschodniego, przybyszkę amerykańską. Karaluchy, prusaki występują w bliskości bytowania człowieka i zamieszkują miejsca ciemne , ciepłe, wilgotne z dostępem do pożywienia i wody. Karaluchy są praktycznie wszystkożerne dlatego znalezienie warunków do bytowania nie stanowi problemu. Te szkodniki zasiedlają magazyny, zakłady przetwórcze, zakłady gastronomiczne, szpitale, nasze mieszkania, zwłaszcza kuchnie i łazienki. Prusaki i karaluchy prowadzą nocny tryb życia, żywią się po zapadnięciu zmroku i przed świtem.

Karaluchy są nosicielami zarazków wielu grożnych chorób jak grużlica, tyfus oraz larw i nicieni. Zanieczyszczają produkty spożywcze odchodami, wylinkami, bakteriami, pleśniami. Aby ograniczyć występowanie tych szkodników należy prowadzić systematyczny reżim sanitarny. Częste sprzątanie, czyszczenie mycie szafek, podłóg, pojemników żywnościowych, trzymanie żywności w zamkniętych pojemnikach może skutecznie ograniczać rozwój i liczebność owadów.

Jeżeli chcemy na dobre pozbyć się karaczanów, prusaków z naszych domów i mieszkań należy zadania mające na celu profesjonalne zwalczanie tych szkodników powierzyć wyspecjalizowanym ekipom z branży D.D.D, które w profesjonalny sposób przy użyciu odpowiednich środków i metod są w stanie rozwiązać problem. Aby skutecznie zapobiegać infestacji karaluchów, karaczanów stosujemy chemiczną metodę oprysku szczegółowego insektydami lub metodę żelowania polegającej na rozmieszczeniu nowoczesnego, innowacyjnego preparatu w pomieszczeniach. Odpowiednio zaaplikowany środek w niczym nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu mieszkania,przedszkola, szpitala, sklepu, restauracji czy zakładu.

Tagi; zwalczanie karaluchów, zwalczanie prusaków Olsztyn, dezynsekcja Olsztyn.

 


Zwalczanie karaluchów – Odkaraluszanie
Copyright (C) diamentowyblysk.olsztyn.pl Realizacja: Estymo