Telefon do firmy sprzatającej na terenie Olsztyn501 427 700

Zwalczanie komarów – ODKOMARZANIE

Zwalczanie komarów – ODKOMARZANIE

 

zwalczanie komarów - odkomarzanie

Rodzina Komarowatych, komar brzęczący (Culicidae) – występuje na całym świecie. Znanych jest około  4  tys. gatunków komara.

Odkomarzanie to proces eliminacji komarów, meszek i muchówki. Proces odkomarzanie to aplikacja preparatu chemicznego za pomocą zamgławiacza, generatora mgły. Wyniki odkomarzania wykonywanego metodą zadymiania (zamgławiania) są znacznie lepsze niż aplikacja preparatu za pomocą opryskiwacza ciśnieniowego.  Komary są nosicielami wielu chorób, a do tego dokuczają wypoczywającym w zaciszu drzew i krzewów ludziom. Co ciekawe odpowiedzialnym za kąsanie nie są samce komara tylko samice. To samica kuje i ssie krew, gdyż potrzebuje białka do złożenia jaj i powiększenia rodziny. Komary składają jaja w zbiornikach z wodą stojącą, dlatego warto opróżniać wszystkie elementy w których zalegają tymczasową wody deszczowe (puszki, opony, kałuże).

Samice komarów (komarzyce) dzięki swojej detekcji  wyczuwają  większe stężenie co2 dwutlenku węgla w powietrzu wydychanym i  kwas mlekowy i oraz pot ludzki (np.oktanol). Komarzyce wykorzystują  termodetekcję, dlatego  w przypadku ludzi bardziej narażeni na kąszenie komarzyc  są młodzi mężczyźni, kobiety w okresie owulacji oraz dzieci.

Samice komarów przywabia zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz kwas mlekowy i inne składniki potu, takie jak oktanol. Posługują się też termodetekcją, co sprawia, że w przypadku ludzi bardziej narażeni na ukąszenia komarów są młodzi mężczyźni, dzieci i kobiety w okresie owulacji.

Zwalczanie komarów wykonuje się w okresie wieczornym po oblocie pszczół.

TAGI: Zwalczanie komarów, Odkomarzanie, Olsztyn. 


Sprzątanie Olsztyn - Zwalczanie komarów – ODKOMARZANIE
Copyright (C) diamentowyblysk.olsztyn.pl Realizacja: Estymo
Zamknij